Zapraszamy na 49 Wspólne Bieganie, które odbędzie się w piątek 12 lipca br. o godzinie 19:00. Startujemy spod Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim. 🏃🏃
O co biega
✔️zapraszamy każdego, niezależnie od poziomu
✔️tempo i dystans dostosowane do uczestników
✔️ dobra atmosfera gwarantowana!
Zapraszamy!

Minął czerwiec zatem przyszedł czas na podsumowanie startów reprezentantów Klubu Biegacza Kamień Pomorski. Przez ostatni miesiąc można było Nas zobaczyć nad morzem, w centralnej Polsce, a także w górach.

Nasi klubowicze w niedzielę wystartowali w 5. SANPROBI Maraton Szczeciński. Arkadiusz Borysiuk ukończył na 9 miejscu w Kategorii OPEN, a w kategorii wiekowej uplasował się na 1 miejscu. Na pokonanie 42 km i 195 metrów Arek potrzebował 2 godzin i 56 minut. Nasz drugi klubowicz Łukasz Lis to debiutant na królewskim dystansie. Łukasz ukończył bieg z czasem 4 godzin i 38 minut.

W niedzielę nasz Mistrzunio Łukasz Jakubowski pokonał "Stumilak". Jest to Ultramaraton Górski rozgrywany na powalającym dystansie 180 km z przewyższeniem blisko 9500 metrów w górę i tyle samo w dół. Trasa tego biegowego monstrum biegnie w Beskidach między innymi przez Babią Górę, Pilsko, Skrzyczne. Łącznie podczas trwania zawodów do zaliczenia było 72 szczyty. W imprezie udział wzięło 94 śmiałków, a ukończyło 34. Łukasz uplasował się na 20 miejscu z czasem 44 godzin i 32 minut.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Jako KB Kamień Pomorski będziemy realizować projekt pod nazwą "Rusz śmiało swoje ciało". W ramach dofinansowania zostanie zorganizowana w dniu 11 listopada br. w Kamieniu Pomorskim impreza biegowa, która będzie polegać na dobiegnięciu od "Startu" do "Mety".