W dniu dzisiejszym pięcioosobowa reprezentacja KB Kamień Pomorski wystartowała w Biegu Wikinga im. Henryka Tomczaka w Wolinie. Zawodnicy do pokonania mieli dystans 10 km. Zwyciężył Bartosz Rycak z Polic z czasem 00:35:14. Nasz najlepszy zawodnik Tomasz Magalski ciekawą trasę pokonał w czasie 00:37:51 co pozwoliło mu uplasować się na 7 miejscu w kategorii Open, natomiast w kategorii wiekowej zajął drugie miejsce.

Była to już 8 edycja tej imprezy biegowej. Dystans to 8611 metrów, czyli tyle ile szczyt K2. Był to mój pierwszy bieg o charakterze górskim. Trasa wymagającą z dużą ilością stromych podbiegów jak i zbiegów. Organizatorzy na pewno zadbali o to aby uczestnicy biegu byli dobrze rozgrzani bo sam start był pod szczecińską Gubałówką. Po wbiegnięciu na szczyt skręciliśmy do lasu, gdzie czekały na nas nie lada niespodzianki. Jak przystało na ten typ biegu, podłoże bardzo nierówne a ścieżki wąskie. Jednak niezwykle uroki Puszczy Wkrzańskiej zrekompensowały wszystkie niedogodności.


Meta również była na szczycie więc kolejny i zarazem ostatni podbieg na pewno wszedł w zmęczone już nogi. Ale gorący doping kibiców pomógł przebrnąć przez tą ostatnią "góreczkę".


Organizatorzy zadbali o to aby po biegu zregenerować siły pysznym kremem marchewkowym i odpowiednio uzupełnić braki wody w organizmie, zimnym Lechem Free.


Podsumowując całą imprezę to na pewno z całą pewnością mogę gorąco polecić ten bieg i za rok na pewno Mnie tam nie zabraknie i być może uda mi się poprawić wynik 57:05.

W ostatnią sobotę Reprezentacja KB Kamień Pomorski uczestniczyła w VII biegu w ramach Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Poniżej przedstawiamy wyniki.

IX miejsce - Kowalski Zdzisław, czas 28:47
X miejsce - Materka Grzegorz, czas 30:03
XII miejsce - Stępniak Grzegorz, czas 32:28
XIII miejsce - Brząkała Waldemar, czas 32:30
XIV miejsce - Kowalska Dorota, czas 32:34
XVI miejsce - Jańczak Bożena, czas 32:57
XX miejsce - Materka Jolanta, czas 36:08
XXI miejsce - Sych Małgorzata, czas 36:11
XXII miejsce - Sych Zbigniew, czas 36:12
XXIII miejsce - Firlik Mirosław, czas 36:14
XXV miejsce - Szymański Marek, czas 36:26

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Wspierają nas

© 2017 Klub Biegacza Kamień Pomorski. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper