Od soboty do niedzieli pięcioosobowa Reprezentacja KB Kamień Pomorski rywalizowała w Szklarskiej Porębie podczas jubileuszowego Maratonu Karkonoskiego. Wszystko zaczęło się w sobotę 30 czerwca br. o godzinie 6:30 kiedy to Tomasz Magalski oraz Grzegorz Jamroziak wyruszyli na trasę ultramaratonu (dystans 52 km), która prowadziła z Dolnej stacji wyciągu na Szrenicę (Szklarska Poręba) – nartostrada Puchatek -Schronisko pod Łabskim Szczytem – Śnieżne Kotły – Przełęcz Karkonoska (Odrodzenie) - Śnieżka – Schronisko Strzecha Akademicka - Polana - Słonecznik - Przełęcz Karkonoska (Odrodzenie) – Śnieżne Kotły - Mokra Przełęcz – Schronisko pod Łabskim Szczytem - Dolna stacja wyciągu na Szrenicę (Szklarska Poręba). Tomek na pokonanie dystansu potrzebował 6 godzin 1 minutę oraz 51 sekund, co pozwoliło mu zająć 36 miejsce w OPEN, a w kategorii wiekowej 16 miejsce. Natomiast Grzegorz pokonał trasę w ciągu 7 godzin, 5 minut i 7 sekund, co pozwoliło mu zająć 149 miejsce w OPEN, a w kategorii wiekowej 56 miejsce.

W ostatnią niedzielę Anna Sidorkiewicz oraz Marek Szymański, zawodnicy Klubu Biegacza Kamień Pomorski wzięli udział w XII Hunters Grodziskim Półmaratonie "Słowaka".

Wszystko zaczęło się o godzinie 4:00 rano na stacji paliw PKN Orlen w Kamieniu Pomorskim skąd Ania oraz Marek wspólnie wyruszyli do przepięknej miejscowości Grodzisk Wielkopolski oddalonej od Kamienia Pomorskiego o 300 km. Sama podróż przebiegła bez zakłóceń i punktualnie o godzinie 07:16 zawodnicy KB Kamień Pomorski zameldowali się w biurze zawodów w celu odbioru pakietów startowych.

W dniu 27 maja br. Łukasz Jakubowski, Reprezentant KB Kamień Pomorski wziął udział w biegu ultra szlakami Puszczy Bukowej na dystansie 55 km. Nasz zawodnik na pokonanie wymagającej trasy potrzebował 6 godzin 50 minut. Co pozwoliło mu uplasować się na 64 miejscu.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Wspierają nas

© 2017 Klub Biegacza Kamień Pomorski. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper